KONGREYE KALAN SÜRE

GÜN
SAAT
DAKİKA
SANİYE

ÖNEMLİ TARİHLER

  • 13 Eylül 2020 Bildiri Gönderimi İçin Son Tarih
  • 6 Eylül 2020 Ödüle Aday Bildirilerin Son Gönderilme Tarihi

BİLİMSEL PROGRAM

16. Türk Rinoloji Kongresi

10 EKİM 2020, CUMARTESİ

MANYAS-2 10 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi MANYAS-1 10 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi KIRLANGIÇ-2 10 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi
13:30-15:30

Panel: Temel Endoskopik Sinüs Cerrahisi

Oturum Başkanı: Çağatay Akçalı
Moderatör: Nesil Keleş

Panelistler;
Erdem Eren
Sercan Göde
Erdoğan Gültekin

Panel: Alerjik Rinit Tanı ve Tedavi

Oturum Başkanı: Salih Çanakçıoğlu
Moderatör: Mustafa Cenk Ecevit

Panelistler;
Mustafa Cenk Ecevit
Müge Özcan
Aslı Şahin
Kemal Uygur

Panel: Septoplasti

Oturum Başkanı: Adnan Ünal
Moderatör: Sema Başak

Panelistler;
Tuba Bayındır
İbrahim Çukurova
Selim Erbek
Ceren Günel
Gediz Serin

15:30-16:00 Kahve Arası
MANYAS-2 10 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi MANYAS-1 10 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi KIRLANGIÇ-2 10 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi
16:00-17:30

Panel: Ben Nasıl Yapıyorum?

Oturum Başkanı: Kemal Değer

Panelistler;
Fikret İleri
Bülent Karcı
Levent Soylu
Semih Sütay

Panel: Rinoplasti

Oturum Başkanı: İsmail Topçu
Moderatör: Metin Önerci

Panelistler;
Barlas Aydoğan
Tamer Erdem
Raşit Midilli
Hakan Soygür
Eren Taştan

Panel: Horlama ve Osas Tanı Yöntemleri

Oturum Başkanı: İrfan Yorulmaz
Moderatör: Kürşat Murat Özcan

Panelistler;
Yeşim Başal
Uygar Levent Demir
Hakan Genç
Cüneyt Orhan Kara
Özgür Kemal
Yusuf Kızıl

17:30-19:00

AÇILIŞ TÖRENİ

19:00-19:30

YÖNETİM KURULU TOPLANTISI

19:30-20:30

BAŞKANLAR TOPLANTISI

16. Türk Rinoloji Kongresi

11 EKİM 2020, PAZAR

MANYAS-2 11 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi MANYAS-1 11 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi KIRLANGIÇ-2 11 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi
08:00-09:00

Sözlü Bildiriler

Sözlü Bildiriler

Sözlü Bildiriler

MANYAS-2 11 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi MANYAS-1 11 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi KIRLANGIÇ-2 11 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi
09:00-10:30

Panel: Kadavra Merkezi Açılış Töreni Diseksiyonu

Oturum Başkanları: Sema Başak, Mustafa Gerek

Temel Endoskopik Cerrahi
Metin Önerci

Panel: Minimal İnvaziv Rinoplasti

Oturum Başkanı: Adnan Ünal
Moderatör: Taşkın Yücel

Panelistler;
Ender İnci
Ömer Karakoç
Fatih Öktem
Yusufhan Süoğlu

Panel: Tedaviye Dirençli KRS'de Cerrahi Tedavi

Oturum Başkanı: Asım Kaytaz
Moderatör: İsmail Topçu

Panelistler;
Fadullah Aksoy
Ceren Günel
Fikret Kasapoğlu
Sabri Köseoğlu
Cem Saka

10:30-11:00 Kahve Arası
MANYAS-2 11 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi MANYAS-1 11 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi KIRLANGIÇ-2 11 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi
11:00-12:30

Panel: Alerjik Rinit Kombinasyon Tedavileri

Oturum Başkanı: Nesil Keleş
Moderatör: Salih Çanakçıoğlu

Panelistler;
Nagihan Bilal
Kıvanç Günhan
Müge Özcan
Gül Soylu Özler

Panel: Soru Küçüğün Söz Büyüğün; Septoplastide Çözümler

Oturum Başkanı: Metin Önerci
Moderatör: Kemal Değer

Panelistler;
Timur Akçam
İlknur Haberal Can
Şenol Çomoğlu
Atilla Tekat

Panel: Koku Kayıplarında Tedavi Yaklaşımları

Oturum Başkanı: Mustafa Kemal Adalı
Moderatör: Mustafa Cenk Ecevit

Panelistler;
Aytuğ Altundağ
Melih Çayönü
Üstün Osma
Aslı Şahin

12:30-13:30 Öğle Yemeği
MANYAS-2 11 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi MANYAS-1 11 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi KIRLANGIÇ-2 11 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi
13:30-15:30

KONFERANS

Oturum Başkanı: Mustafa Gerek

Albert Merati

Panel: HHT Güncel Yaklaşımlar

Oturum Başkanı: İsmail Topçu
Moderatör: İrfan Yorulmaz

Panelistler;
Mustafa Cenk Ecevit
Erdem Eren
Süleyman Özdemir
Adin Selçuk

Panel: Nazal Valf Cerrahisi

Oturum Başkanı: Semih Sütay
Moderatör: Barlas Aydoğan

Panelistler;
Gürkan Keskin
Murat Cem Miman
Cengiz Özcan
Serdar Özer
Tarık Şapçı

15:30-16:00 Kahve Arası
MANYAS-2 11 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi MANYAS-1 11 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi KIRLANGIÇ-2 11 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi
16:00-18:00

Panel: Malign Sinonazal Tümör Cerrahisi

Oturum Başkanı: Bülent Karcı
Moderatör: Cem Meço

Panelistler;
Süha Beton
Şenol Çomoğlu
Sercan Göde
Özgür Tarkan
Alperen Vural

Rinofilm Gösterimi

Oturum Başkanı: Cemal Cingi

Jüri Üyeleri;
Timur Akçam
Emine Aydın
Nesil Keleş

Panel: Endoskopik Benign Tümör Cerrahisi

Oturum Başkanı: Levent Soylu
Moderatör: Oğuz Öğretmenoğlu

Panelistler;
Uygar Levent Demir
Engin Dursun
Emel Çadallı Tatar
Sabri Uslu
Zahide Mine Yazıcı

18:30-20:00

TÜRK RİNOLOJİ DERNEĞİ SEÇİMLİ GENEL KURUL

16. Türk Rinoloji Kongresi

12 EKİM 2020, PAZARTESİ

MANYAS-2 12 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi MANYAS-1 12 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi KIRLANGIÇ-2 12 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi
08:00-09:00

Sözlü Bildiriler

Sözlü Bildiriler

Sözlü Bildiriler

MANYAS-2 12 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi MANYAS-1 12 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi KIRLANGIÇ-2 12 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi
09:00-10:30

Panel: Soru Küçüğün Söz Büyüğün; ESC Komplikasyonlarında Çözümler

Oturum Başkanı: Murat Toprak
Moderatör: Asım Kaytaz

Panelistler;
Hakan Cıncık
Kıvanç Günhan
Bülent Karcı
Süleyman Özdemir

Panel: Fasiyal Reaimasyon

Oturum Başkanı: Semih Öncel
Moderatör: Orhan Özturan

Panelistler;
Berna Uslu Coşkun
Tülay Habeşoğlu
İsa Kaya
Berke Özücer
Mustafa Şahin

Panel: Rinotürk Güncel

Oturum Başkanı: Metin Önerci
Moderatör: Mustafa Cenk Ecevit

Panelistler;
Frontal Sinüs Morfometerisi
Nesibe Gül Yüksel Aslıer
Korniksinüzit Osteitis İlişkisi
Ceren Günel
Rinolojide Metaanaliz Oluşturma
Nuray Bayar Muluk

10:30-11:00 Kahve Arası
MANYAS-2 12 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi MANYAS-1 12 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi KIRLANGIÇ-2 12 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi
11:00-12:30

Panel: Açık Teknik Septoplasti Endikasyonları ve Teknikleri

Oturum Başkanı: Orhan Özturan
Moderatör: Sabri Uslu

Panelistler;
Alper Ceylan
Hülya Eyigör
Erol Keleş
Gürkan Keskin
Ercan Pınar

Panel: Frontal Sinüs Cerrahisinde Endoskopik ve Açık Yaklaşım Tercihleri

Oturum Başkanı: Semih Sütay
Moderatör: Sema Başak

Panelistler;
Özer Erdem Gür
Raşit Midilli
Bülent Öcal
Serdar Özer
Suat Turgut

Maksillofasiyal Travmalara Yaklaşım

Oturum Başkanı: Berna Uslu Coşkun
Moderatör: Babür Küçük

Minikonferans
Vedat Oruk

Panel: Yarık Damak ve Nazal Rezonans Tanı ve Tedavi
Panelistler;
Mehmet Akif Kılıç
Fatih Öğüt

12:30-13:30 Öğle Yemeği
MANYAS-2 12 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi MANYAS-1 12 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi KIRLANGIÇ-2 12 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi
13:30-15:00

Panel: Rinoplastide Komplikasyondan Kaçınma Yolları

Oturum Başkanı: Cemal Cingi
Moderatör: Halis Ünlü

Panelistler;
Barlas Aydoğan
Tamer Erdem
Erol Keleş
Gürkan Keskin
Taşkın Yücel

Panel: Alerjen İmünoterapi

Oturum Başkanı: Kemal Uygur
Moderatör: Bülent Topuz

Panelistler;
Mustafa Kemal Adalı
Berna Uslu Coşkun
Yasemin Korkut
Müge Özcan
Kemal Uygur

Panel: Alt Konka Cerrahisinde Kanıta Dayalı Durum

Oturum Başkanı: Alper Tutkun
Moderatör: Mustafa Cenk Ecevit

Panelistler;
Meltem Akpınar
Selim Erbek
Erdoğan Gültekin
Serap Köybaşı
Zahide Mine Yazıcı

15:30-16:00 Kahve Arası
MANYAS-2 12 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi MANYAS-1 12 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi KIRLANGIÇ-2 12 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi
16:00-17:30

Panel: PAP Uyumsuzluğunda Çözüm Kimde

Oturum Başkanı: Alp Demireller
Moderatör: Murat Toprak

Panelistler;
Mehmet Ali Babademez
Bülent Çiftçi
Şenol Polat
Ahmet Emre Süslü
Bülent Tutluoğlu
Metin Yılmaz

Panel: Yüz Ve Cilt Lezyonlarına Yaklaşım

Oturum Başkanı: Barlas Aydoğan
Moderatör: Görkem Eskiizmir

Panelistler;
Timur Akçam
Erdem Eren
Özge Keseroğlu

Panel: Fasiyal Plastik Botoks Ve Dolgu

Oturum Başkanı:
Moderatör: Selçuk İnanlı

Panelistler;
Berna Uslu Coşkun
Gürkan Kayabaşoğlu
Yüksel Toplu

17:30-18:30

ÖDÜL VE DEVİR TESLİM TÖRENİ

16. Türk Rinoloji Kongresi

13 EKİM 2020, SALI

MANYAS-2 13 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi MANYAS-1 13 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi KIRLANGIÇ-2 13 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi
09:00-10:00

Akılcı İlaç Kullanımı
Mustafa Cenk Ecevit

10:00-10:30 Kahve Arası
MANYAS-2 13 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi MANYAS-1 13 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi KIRLANGIÇ-2 13 Ekim 2020 / 16. Türk Rinoloji Kongresi
10:30-12:00

Panel: Türk Rinolojisinin 2020 ve Ötesi

Oturum Başkanları: Sema Başak, Mustafa Gerek

Panelistler;
Barlas Aydoğan
Berna Uslu Coşkun
Mustafa Cenk Ecevit
Gürkan Keskin
Serdar Özer




8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi

10 EKİM 2020, CUMARTESİ

MANYAS-3 10 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi KIRLANGIÇ-3 10 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi
13:30-15:30

Vertigo Kursu
Moderatör: Nuri Özgirgin

Fazıl Necdet Ardıç
İsmet Bayramoğlu
Onur Çelik
Enis Alpin Güneri
Nazım Korkut

Otoloji ve Nörootoloji Okulu Oturumu-1

Oturum Başkanı: Armağan İncesulu

Subjektif BPPV
Uzdan Uz

Periferik Vertigolu Hastaya Yaklaşım
Abdulkadir Bucak

Stapedotomi
Yüksel Olgun

Endolenfatik Kese Dekompresyonu
Bülent Saat

15:30-16:00

Kahve Arası

MANYAS-3 10 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi KIRLANGIÇ-3 10 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi
16:00-17:30

Timpanoplasti Kursu
Moderatör: Tayfun Kirazlı

Cem Bilgen
Turgut Karlıdağ
Özgür Sürmelioğlu

Otoloji ve Nörootoloji Okulu Oturumu-2

Oturum Başkanı: Şinasi Yalçın

Günümüzde Mastoid Cerrahisi: Teknik, Tuzaklar Ve Püf Noktaları
Funda Tümkaya

Farklı Bir Timpanoplasti Tekniği-Transkanal Kondroperikondrial Greft
Selçuk Arslan

Endoskopik Ossiküler Zincir Rekonstrüksiyonu
Emine Demir

Adeziv Otitlere Güncel Yaklaşım
Esra Kavaz

17:30-18:00

Yönetim Kurulu Toplantısı

18:00-19:00

Başkanlar Toplantısı

19:30

Açılış Töreni (Manyas-2 Salonu)

8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi

11 EKİM 2020, PAZAR

MANYAS-3 11 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi KIRLANGIÇ-3 11 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi
07:30-09:00

Posterior Fossa Diseksiyonu
Vestibüler Nörektomi
Vasküler Dekompresyon
Beyin Sapı İmplanti

Moderatör: İsmet Bayramoğlu
Eğitmen: Yıldırım Ahmet Beyazit
Yardımcı: Ayşe Pelin Yiğiter

MANYAS-3 11 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi KIRLANGIÇ-3 11 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi
09:00-10:30

Panel: Meniere Hastalığı: Yeni Yaklaşımlar

Moderatör: Nuri Özgirgin

Panelistler;
Burak Ömür Çakır
Onur Odabaşı
Yüksel Olgun
Hasan Ümit Özçağlar
Ömer Afşin Özmen

Panel: Kulak Hastalıklarında Deneysel Çalışmalar

Moderatör: Derya Talas

Panelistler;
Tayyar Kalcıoğlu
Günay Kırkım
Şemsettin Okuyucu
Beldan Polat
Recep Yağız

10:30-11:00 Kahve Arası
MANYAS-3 11 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi KIRLANGIÇ-3 11 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi
11:00-12:30

Panel: Koklear İmplant Zor Olgular

Moderatör: Levent Sennaroğlu

Panelistler;
Çağlar Batman
Armağan İncesulu
Levent Olgun
Ülkü Tuncer

Yuvarlak Masa (11:00-11:45)
Retraksiyon Cepleri Cerrahi mi? Takip mi?

Moderatör: Onur Çelik

Panelist;
Kemal Görür
Mete Kıroğlu
Ömer Afşin Özmen


Yuvarlak Masa (11:45-12:30)
İşitme Kaybı Rehabilitasyonunda Beklentiler Gerçekler

Moderatör: İbrahim Hızalan

Panelistler;
Elif Altuntaş
Ayça Çiprut

12:30-13:30 Öğle Yemeği
MANYAS-3 11 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi KIRLANGIÇ-3 11 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi
13:30-15:30

Panel: Otolojide Gelecek Perspektifi

Oturum Başkanı: Kemal Değer
Moderatör: Cem Uzun

Panelistler;
Fazıl Necdet Ardıç
Kemal Görür
Gonca Sennaroğlu
Nuri Özgirgin
Çağatay Han Ülkü
Orhan Yılmaz

Panel: Çocuklarda Vestibüler Hastalıklara Yaklaşım

Oturum Başkanı: Muzaffer Kırış
Moderatör: Burak Ömür Çakır

Panelistler;
Emine Demir
Deniz Tuna Edizer
Pelin Koçdor
Mehti Şalvız
Müzeyyen Yıldırım
Nadir Yıldırım

15:30-16:00 Kahve Arası
MANYAS-3 11 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi KIRLANGIÇ-3 11 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi
16:00-17:30

Panel: Fasiyal Sinir Hastaliklarinda Güncel

Oturum Başkanı: Suat Özbilen
Moderatör: Nazım Korkut

Panelistler;
Cem Bilgen
Yavuz Uyar
Yusuf Vayısoğlu
Haluk Yavuz
Mustafa Deniz Yılmaz
Ediz Yorgancılar

Panel: Kolesteatom Tedavisinde Güncel Yaklaşım

Oturum Başkanı: İrfan Devranoğlu
Moderatör: Ülkü Tuncer

Panelistler;
Erdem Atalay Çetinkaya
Hüseyin Dere
Erol Selimoğlu
İsmail Topçu
Kemal Uygur

17:30-17:40 Ara
MANYAS-3 11 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi KIRLANGIÇ-3 11 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi
17:40-18:40

Kurs
Video ENG Uygulamaları

Eğitmen: Bülent Satar

Kurs
Koklear İmplant Merkezi Oluşturulması

Eğitmen: Mustafa Deniz Yılmaz

8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi

12 EKİM 2020, PAZARTESİ

MANYAS-3 12 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi KIRLANGIÇ-3 12 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi
07:30-09:00

Endoskopik Kulak Cerrahisi Diseksiyonu
Orta Kulak, Stapedetomi
Endoskopik Attikotomi
Transkoklear Diseksiyon

Moderatör: Ali Özdek
Eğitmen: Demir Bajin
Eğitmen: Serkan Orhan
Yardımcı: Uzdan Uz

MANYAS-3 12 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi KIRLANGIÇ-3 12 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi
09:00-10:30

Panel: İmplante Edilebilir İşitme Çözümleri

Moderatör: Özgür Yiğit

Panelistler;
Fazıl Necdet Ardıç
Armağan İncesulu
Muzaffer Kanlıkama
Erkan Karataş
Levent Olgun
Esra Yücel

Panel: Tinnitus Tedavisi: Yenilikler

Moderatör: Bülent Şerbetçioğlu

Panelistler;
Songül Aksoy
Nagihan Bilal
Fatih Öğüt
Funda Tümkaya

10:30-11:00 Kahve Arası
MANYAS-3 12 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi KIRLANGIÇ-3 12 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi
11:00-12:30

UYDU SEMPOZYUMU: Denge Bozuklukları Tanı ve Tedavide Yenilikler

Moderatör: Ali Özdek

Konuşmacılar;
Mehmet Ada
Elif Altuntaş
Fazıl Necdet Ardıç
Muhammed Dağkıran
Armağan İncesulu
Nazım Korkut

Bildiriler (11:00-11:45)

Moderatörler: Suat Özbilen, Ediz Yorgancılar


Bildiriler (11:45-12:30)

Moderatörler: İrfan Devranoğlu, Seyra Erbek

12:30-13:30 Öğle Yemeği
MANYAS-3 12 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi KIRLANGIÇ-3 12 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi
13:30-15:00

Panel: Yaşlılarda Odyovestibüler Rehabilitasyon ve Kognisyon

Moderatör: Levent Olgun

Panelistler;
Songül Aksoy
Ahmet Ataş
Gamze Atay
İsmet Bayramoğlu
Özlem Konukseven

Panel: Glomus Tümörlerine Yaklaşım

Moderatör: Mete Kıroğlu

Panelistler;
Mete İşeri
Serkan Orhan
Abdülkadir Özgür
Orhan Özturan
Hakan Tutar

15:30-16:00 Kahve Arası
MANYAS-3 12 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi KIRLANGIÇ-3 12 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi
16:00-17:30

Panel: Revizyon Otolojik Cerrahi

Moderatör: Tayfun Kirazlı

Panelistler;
Burhan Dadaş
Adil Eryılmaz
Yahya Güldiken
Mehmet Koyuncu
Kazım Önal
Şinasi Yalçın

Panel: Endoskop Mikroskoba Karşı

Moderatör: Enis Alpin Güneri

Panelistler;
Abdullah Dalgıç
Onur İsmi
Turgut Karlıdağ
İsa Kaya
Ali Özdek

17:30-17:40 Ara
MANYAS-3 12 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi KIRLANGIÇ-3 12 Ekim 2020 / 8. Ulusal Otoloji Nörootoloji Kongresi
17:40-18:40

Kurs
VHIT Uygulamalı

Eğitmen: Muhammed Dağkıran




4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi

10 EKİM 2020, CUMARTESİ

SALON-4 10 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
13:30-14:00

KONFERANS

Oturum Başkanı: Ahmet Ömer İkiz

Yutma Bozukluklarına Yaklaşım
Mustafa Gerek

SALON-4 10 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
14:00-15:30

Kurs: Tiroid Cerrahisi

Oturum Başkanı:
Moderatör: Hakan Korkmaz

Panelistler;
Gül Özbilen Acar
Barlas Aydoğan
Ömer Bayır
Özlem Önerci Çelebi
Kürşat Gökcan
Ayşenur Meriç Hafız

15:30-16:00 Kahve Arası
SALON-4 10 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
16:00-17:30

Prof. Dr. Nermin Başarer Anısına
Kurs: Baş Boyun Cerrahisinde Rekonstrüksiyon

Oturum Başkanı:
Moderatör: İsmet Aslan

Panelistler;
Ozan Bağış Özgürsoy
Bora Başaran
Görkem Eskiizmir
Levent Renda
Murat Yener

17:30-18:00 YÖNETİM KURULU TOPLANTISI
18:00-19:00 BAŞKANLAR TOPLANTISI

4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi

11 EKİM 2020, PAZAR

SALON-4 11 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
08:00-09:00

Sözlü Bildiriler
Oturum Başkanı: Murat Yener

SALON-4 11 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
09:00-09:15

KONFERANS

Oturum Başkanı: Kerim Ceryan

Avrupa KBB BBC Konfederasyonu (CEORL HNS) Eğitim Platformları
Cem Meço

SALON-4 11 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
09:15-09:30

KONFERANS

Oturum Başkanı: Kerim Ceryan

Avrupa Baş Boyun Derneği (EHNS) Aktiviteleri
Şefik Hoşal

SALON-4 11 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
09:30-10:30

Panel: Hiperparatiroidi ve Paratiroid Cerrahisi

Oturum Başkanı: Kerim Ceryan
Moderatör: Çağatay Oysu

Panelistler;
Ersoy Doğan
Güleser Saylam
İmdat Yüce

10:30-11:00 Kahve Arası
SALON-4 11 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
11:00-12:30

Panel: Erken Evre Larenks Kanserleri

Oturum Başkanı: Niyazi Muş
Moderatör: Levent Soylu

Panelistler;
Mustafa Cengiz
Serdar Karahatay
Kerem Öztürk
Erkan Özüdoğru
Özgür Sürmelioğlu

12:30-13:30 Öğle Yemeği
SALON-4 11 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
13:30-15:30

Sözlü Bildiriler
Oturum Başkanları: Utku Aydil, Melek Kezban Gürbüz

15:30-16:00 Kahve Arası
SALON-4 11 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
16:00-16:30

KONFERANS

Oturum Başkanı: Necdet Özçelik

Sialoendoskopi
Süleyman Özdemir

SALON-4 11 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
16:30-18:00

Panel: Parotis Tümörleri

Oturum Başkanı: Ahmet Kutluhan
Moderatör: Levent Erişen

Panelistler;
Sedat Çağlı
Mazhar Çelikoyar
Aylin Eryılmaz
Cengiz Özcan
Çetin Vural

4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi

12 EKİM 2020, PAZARTESİ

SALON-4 12 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
08:00-09:00

Sözlü Bildiriler
Oturum Başkanı: Ersoy Doğan

SALON-4 12 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
09:00-10:30

Panel: Oral Kavite Kanserleri

Oturum Başkanı:
Moderatör: Şefik Hoşal

Panelistler;
Fatih Alper Akcan
Serdar Akyıldız
Evren Erkul
Oğuz Kuşçu
Güleser Saylam

10:30-11:00 Kahve Arası
SALON-4 12 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
11:00-12:00

Panel: Doktora Eğitimlerinin Uzmanlık Alanımızdaki Yeri

Oturum Başkanı:
Moderatör: Ahmet Ömer İkiz

Panelistler;
Seda Türkoğlu Babakurban
Ömer Bayır
Ersoy Doğan
Evren Erkul
Görkem Eskiizmir
Ayşenur Meriç Hafız
Samet Özlügedik

SALON-4 12 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
12:00-12:30

KONFERANS

Oturum Başkanı:

Baş Boyun Kanserli Hastalarda Nutrisyonel Değerlendirme
Seda Türkoğlu Babakurban

12:30-13:30 Öğle Yemeği
SALON-4 12 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
13:30-14:00

KONFERANS

Oturum Başkanı: Gürsel Dursun

Radyoterapide Yeni Teknolojiler ve Gelecekteki Beklentiler
Mustafa Cengiz

SALON-4 12 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
14:00-15:30

Panel: İleri Evre Larenks Kanserleri

Oturum Başkanı: Gürsel Dursun
Moderatör: Hakan Coşkun

Panelistler;
Utku Aydil
Mustafa Cengiz
Melek Kezban Gürbüz
Günter Hafız
Ercan Pınar

15:30-16:00 Kahve Arası
SALON-4 12 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
16:00-17:30

Panel: Parafarengeal Boşluk Tümörleri

Oturum Başkanı:
Moderatör: Babür Küçük

Panelistler;
Ertap Akoğlu
Alper Tunga Derin
Samet Özlügedik
Nilda Süslü
İmdat Yüce

SALON-4 12 Ekim 2020 / 4. Ulusal Baş, Boyun Cerrahisi Kongresi
17:30-18:00 Sözlü Bildiriler
Oturum Başkanı: Ahmet Ömer İkiz



1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi

10 EKİM 2020, CUMARTESİ

SALON-5 10 Ekim 2020 / 1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi
13:30-15:30

Kurs: Çocuk Hastada Havayolunun Endoskopik Değerlendirmesi ve Stenozlarda Balon Dilatasyon

Oturum Başkanı: Hakan Coşkun
Moderatör: Ömer Faruk Ünal

Eğitmenler;
Erdinç Aydın
Tolga Kandoğan
Özgül Gergin Tinay
Ömer Faruk Ünal

15:30-16:00 Kahve Arası
SALON-5 10 Ekim 2020 / 1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi
16:00-17:30

Kurs: A’dan Z’ye Çocuk Trakeotomisi

Oturum Başkanı: Levent Erişen
Moderatör: Taner Kemal Erdağ

Eğitmenler;
Sinan Atmaca
Taner Kemal Erdağ
Serap Şahin Önder
Süay Özmen

1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi

11 EKİM 2020, PAZAR

SALON-5 11 Ekim 2020 / 1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi
08:00-09:00

Sözlü Bildiriler
Oturum Başkanları: Sinan Atmaca, Ömer Faruk Çalım

SALON-5 11 Ekim 2020 / 1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi
09:00-09:30

Konferans: Türkiye’de Çocuk KBB ve Baş Boyun Cerrahisinin Gelişimi

Oturum Başkanı: Ömer Faruk Ünal

Sefa Kaya

SALON-5 11 Ekim 2020 / 1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi
09:30-10:30

MİNİ KONFERANSLAR

Oturum Başkanı: Sefa Kaya
Moderatör: Erdinç Aydın

Reküren Larengeal Papillomatozis
Ferhan Öz

Larengomalazi
Özgül Gergin Tinay

Çocukta Sialore
Ömer Faruk Çalım

10:30-11:00 Kahve Arası
SALON-5 11 Ekim 2020 / 1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi
11:00-12:30

Panel: Çocuk Burun Hastalıkları

Oturum Başkanı: İrfan Yorulmaz
Moderatör: Mehmet Ada

Panelistler;
Erdinç Aydın
Mustafa Cenk Ecevit
Ozan Gökler
Gürkan Keskin
Serdar Özer

12:30-13:30 Öğle Yemeği
SALON-5 11 Ekim 2020 / 1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi
13:30-14:30

Panel: Adenotonsil Cerrahisinde Farklı Yöntemler

Oturum Başkanı: Gürsel Dursun
Moderatör: Umut Akyol

Panelistler;
Mehmet Ada
Elif Aksoy
Zeynep Alkan
Melih Güven Güvenç

SALON-5 11 Ekim 2020 / 1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi
14:30-15:30

Panel: Keşke Yapmasaydım

Oturum Başkanı: Kerim Ceryan
Moderatör: Mehmet Ada

Panelistler;
Umut Akyol
Sinan Atmaca
Erdinç Aydın
Taner Kemal Erdağ

15:30-16:00 Kahve Arası
SALON-5 11 Ekim 2020 / 1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi
16:00-17:30

MİNİ KONFERANSLAR

Oturum Başkanı: Cem Uzun
Moderatör: Sinan Atmaca

Baş Boyun Vasküler Anomalileri
Taner Kemal Erdağ
Konjenital Kulak Malformasyonları
Serkan Orhan
Rinosinüzit Orbital ve İntrakranial Komplikasyonları
Sabri Uslu
Nazofarenks Anjiyofibromu
Barlas Aydoğan

SALON-5 11 Ekim 2020 / Genel Oturum
17:30-18:15

KONFERANS

Oturum Başkanı: M. Cenk Ecevit

Yayınlarda Yapılan İstatistiksel Hatalar
İlker Ercan

1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi

12 EKİM 2020, PAZARTESİ

SALON-5 12 Ekim 2020 / 1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi
08:00-09:00

Sözlü Bildiriler
Oturum Başkanları: Erdinç Aydın, Tolga Kandoğan

SALON-5 12 Ekim 2020 / 1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi
09:00-10:30

Panel: Çocuk Havayolu Açık Cerrahisi

Oturum Başkanı: Engin Dursun
Moderatör: Umut Akyol

Panelistler;
Ömer Faruk Çalım
Önder Günaydın
Kerem Öztürk
Ömer Faruk Ünal

10:30-11:00 Kahve Arası
SALON-5 12 Ekim 2020 / 1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi
11:00-12:30

Panel: Çocukluk Çağı Boyun Kitlelerinde Tanı Ve Tedavi

Oturum Başkanı: Şefik Hoşal
Moderatör: Erdinç Aydın

Panelistler;
Aslı Çakır Çetin
Oğuz Kuşçu
Burcu Kuzu
Ozan Bağış Özgürsoy

12:30-13:30 Öğle Yemeği
SALON-5 12 Ekim 2020 / 1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi
13:30-14:30

Panel: Nasıl Yapıyorum

Oturum Başkanı: Ertap Akoğlu
Moderatör: Kemal Görür

Panelistler;
Ozan Gökler
Önder Günaydın
Tolga Kandoğan
Oğuz Kuşçu

SALON-5 12 Ekim 2020 / 1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi
14:30-15:30

Panel: EOM’de Zor Olgular

Oturum Başkanı: Mehmet Koyuncu
Moderatör: Sinan Atmaca

Panelistler;
Demir Bajin
Mehmet Çelik
Ömer Afşin Özmen
Cem Uzun

15:30-16:00 Kahve Arası
SALON-5 12 Ekim 2020 / 1. Çocuk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Kongresi
16:00-17:30

MİNİ KONFERANSLAR

Oturum Başkanı: Cüneyt Orhan Kara
Moderatör: Önder Günaydın

Yenidoğan İşitme Taramasında Bilinmesi Gerekenler
Günay Kırkım
Stridorlu Çocuğa Yaklaşım
Önder Günaydın
Çocuklarda Yutma Bozuklukları
Elif Aksoy
Çocukda Vertigo
Nesrettin Fatih Turgut